Slīpais jumts

Slīpais jumts ir daudzslāņu konstrukcijas elements ar lielu slīpuma leņķi. Tas ir visizplatītākais dzīvojamo ēku pārseguma veids, kas ļauj pilnībā izmantot zem tā esošo telpu lietderīgi. Šāda tipa jumtam ir ieteicams izmantot divslāņu izolāciju. 1 izolācijas kārta tiek uzstādīta starp spārēm un piestiprinās pie to iekšējās virsmas. 2 izolācijas kārta tiek uzstādīta pirmajai šķērsām, tieši zem spārēm. Tas novērš termisko tiltu veidošanos un likvidē iespējamo montāžas neprecizitāšu ietekmi.

 

 

 


Izolācija starp spārēm Gadījumā, ja jumts ir pilnībā pārklāts (dēļi, OSB plāksnes, utml.) vates izolācijas biezumam jābūt mazākam par 2-4 cm no spāres augstuma, lai nodrošinātu ventilācijas atveri. Gadījumā, ja tiek izmantota augstas tvaikcaurlaidības membrāna, starp spārēm uzstādītās siltumizolācijas biezums var būt vienāds ar spāru augstumu, bet vate var tikt piestiprināta tieši pie membrānas.
Izolācija zem spārēm Tās biezums ir atkarīgs no sagaidāmās termiskās pretestības vērtības (R) un ir papildinājums starp spārēm uzstādītajai izolācijai. Vate tiek uzstādīta perpendikulāri spārēm, bet vilnu noturošie elementi ir atbalsta konstrukcija turpmākai bēniņu izbūvei.